Get Adobe Flash player

Aktualności

Konkurs

Nasza placówka wzięła udział w w konkursie plastycznym organizowanym przez Omenaa Foundation, markę CCC oraz firmę Wedel. Konkurs skierowany był do dzieci w polskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych a naszym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej pt. „Możesz być kim chcesz”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spośród prac nadesłanych z całej Polski nasza placówka otrzymała wyróżnienie. Na szczególne oklaski zasłużyły Ania i Sybilla. Otrzymane nagrody wywołały uśmiech na naszych twarzach a słodkości osładzają każdy dzień.

Dziękujemy

 

Podziekowanie

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Kuźni Raciborskiej wraz z wychowankami składa serdeczne podziękowania Izbie Komorniczej w Katowicach za sfinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla naszych podopiecznych. Jesteśmy niezmierni wdzięczni za udzielone wsparcie.

Życzymy wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Mikołajowe odwiedziny

"Hu hu ha, hu hu ha

nasza zima zła.

Ale zima z Mikołajem

Jest pachnącym,ciepłym majem"

Słowa tej piosenki głośno rozbrzmiewały w naszej Placówce 5 grudnia, gdy dzieci z niecierpliwością wyczekiwały dźwięku dzwonków oznajmiających przybycie św. Mikołaja. Jak co roku znakomity gość nie zawiódł naszych wychowanków i pojawił się u nas. Mieliśmy ogromny zaszczyt gościć również samego Burmistrza naszego miasta, pana Pawła Machę. Dzieci z radością powitały wszystkich krótkim występem artystycznym. Przy wręczaniu przez Mikołaja prezentów, wszystkie dzieci obiecały, że nadal będą bardzo grzeczne.

Więcej…

Gala z okazji Dnia Praw Dziecka

W piątek 22 listopada mieliśmy niesamowitą okazję gościć w naszej placówce w Raciborzu Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka. Spotkanie było niezmiernie miłe. Mogliśmy z nim tak zupełnie normalnie porozmawiać mimo, iż jest osobą nam znaną wyłącznie z telewizji. Każdy z wychowanków został obdarowany sympatycznymi upominkami.W sobotę natomiast w Raciborskim Centrum Kultury miała miejsce uroczysta gala wieńcząca Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. My również mieliśmy możliwość uczestniczenia w tej wyjątkowej uroczystości. Wręczono odznaki Rzecznika Praw Dziecka, nagrodzono laureatów konkursu i najlepsze drużyny turnieju piłkarskiego, a dla przybyłych wystąpili młodzi artyści z RCK. Na zakończenie koncert dała Golec uOrkiestra. Bawiliśmy się świetnie. Po koncercie były oczywiście pamiątkowe zdjęcia z wykonawcami. Pełni radości i ze zdartymi gardłami wróciliśmy do placówki.

Noworoczny Obiad z Gwiazdami

W sobotę 3 lutego, w Restauracji Jeff's Pola Mokotowskie odbyła się 13. edycja Noworocznego Obiadu z Gwiazdami. Tradycyjnie, Verena Jarczyńska, pomysłodawczyni i właścicielka restauracji zaprosiła na to spotkanie 300 Dzieci z Domów Dziecka. Również wychowankowie naszej placówki mieli możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.
Dla dzieci spotkanie z osobami, które znają wyłącznie z telewizji czy internetu było niezapomnianym przeżyciem.
Oprócz zbierania autografów, robienia sobie zdjęć z gwiazdami, przygotowano dla nich wiele atrakcji – m.in. baloniki, malowanie buziek, spotkanie z Monarchs, drużyną futbolu amerykańskiego, pokazy przygotowane przez Cyrk Zalewski, konkursy, klowni, stanowiska z popcornem, watą cukrową i hot-dogami. Na scenie dla gości wystąpili: Agnes Violin, Basia Hetmańska, Leszek Stanek, Paweł Stasiak – Papa D, Adam Fidusiewicz i Jarosław Zakrzewski – team impro, a pod okiem Marty Wiśniewskiej wystąpiły tancerki hip-hop. Dla dzieci malowała piękne akwarele Anna Halarewicz. Chwilą wytchnienia od atrakcji był obiad ze specjalnym menu przygotowanym przez restaurację Jeff’s, zawierającym dziecięce przysmaki. Na stołach znalazły się zdrowe, ale lubiane przez dzieci dania. Było pysznie i wspaniale.

Zdjęcia w Galerii >>>

Podziękowania

PODZIĘKOWANIE

Dyrekcja, pracownicy oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kuźni Raciborskiej pragną podziękować wszystkim Darczyńcom za zorganizowanie dla nas zbiórek i przekazane świąteczne prezenty. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Szkoły Podstawowej w Goleszowie. Miło nam, że są osoby, które swym sercem i zaangażowaniem sprawiają ogromną radość naszym dzieciom. Wyrażając swą wdzięczność życzymy wszystkim Darczyńcom powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń a także spełnienia najskrytszych marzeń.

Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 29 września w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach odbył się III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Raciborskiego, na który również zostaliśmy zaproszeni. Do wspólnej rywalizacji przystąpiło 9 drużyn a wśród nich nasza placówka reprezentowana przez Szymona i Kamila. Po zaciętej i wyrównanej walce nasi podopieczni uplasowali się na 6 pozycji. Gratulujemy! A panu Arturowi dziękujemy za włożoną pracę i zaangażowanie.

Nowy Rok Szkolny

 

Wychowankom oraz wszystkim Pracownikom Placówki życzymy w Nowym Roku Szkolnym 2017/2018 samych sukcesów, dużo życzliwości oraz jeszcze więcej uśmiechu i przyjemności z nauki i pracy!

Dzień Dziecka

2 czerwca swoje święto obchodzili podopieczni naszych placówek z Kuźni, Raciborza i Nędzy. Pogoda dopisała, więc mogliśmy skorzystać ze wszystkich zorganizowanych dla nas atrakcji. Gościliśmy animatorów z Zoolandii z Wodzisławia Śląskiego, Straż Graniczną z Raciborza, motocyklistów z SRC Racibórz.Pan Artur zorganizował pełen emocji mecz koszykówki a Pani Irma dokarmiała nas pysznymi hamburgerami. Bawiliśmy się do samego wieczora. Dziękujemy pani Asi za szczególne zaangażowanie oraz wszystkim wychowawcom, którzy sprawili, że czuliśmy się w tym dniu wyjątkowo.

Wielkanoc

Więcej artykułów…