Get Adobe Flash player

Aktualności

Noworoczny Obiad z Gwiazdami

W sobotę 3 lutego, w Restauracji Jeff's Pola Mokotowskie odbyła się 13. edycja Noworocznego Obiadu z Gwiazdami. Tradycyjnie, Verena Jarczyńska, pomysłodawczyni i właścicielka restauracji zaprosiła na to spotkanie 300 Dzieci z Domów Dziecka. Również wychowankowie naszej placówki mieli możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.
Dla dzieci spotkanie z osobami, które znają wyłącznie z telewizji czy internetu było niezapomnianym przeżyciem.
Oprócz zbierania autografów, robienia sobie zdjęć z gwiazdami, przygotowano dla nich wiele atrakcji – m.in. baloniki, malowanie buziek, spotkanie z Monarchs, drużyną futbolu amerykańskiego, pokazy przygotowane przez Cyrk Zalewski, konkursy, klowni, stanowiska z popcornem, watą cukrową i hot-dogami. Na scenie dla gości wystąpili: Agnes Violin, Basia Hetmańska, Leszek Stanek, Paweł Stasiak – Papa D, Adam Fidusiewicz i Jarosław Zakrzewski – team impro, a pod okiem Marty Wiśniewskiej wystąpiły tancerki hip-hop. Dla dzieci malowała piękne akwarele Anna Halarewicz. Chwilą wytchnienia od atrakcji był obiad ze specjalnym menu przygotowanym przez restaurację Jeff’s, zawierającym dziecięce przysmaki. Na stołach znalazły się zdrowe, ale lubiane przez dzieci dania. Było pysznie i wspaniale.

Zdjęcia w Galerii >>>

Podziękowania

PODZIĘKOWANIE

Dyrekcja, pracownicy oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kuźni Raciborskiej pragną podziękować wszystkim Darczyńcom za zorganizowanie dla nas zbiórek i przekazane świąteczne prezenty. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Szkoły Podstawowej w Goleszowie. Miło nam, że są osoby, które swym sercem i zaangażowaniem sprawiają ogromną radość naszym dzieciom. Wyrażając swą wdzięczność życzymy wszystkim Darczyńcom powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń a także spełnienia najskrytszych marzeń.

Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 29 września w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach odbył się III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Raciborskiego, na który również zostaliśmy zaproszeni. Do wspólnej rywalizacji przystąpiło 9 drużyn a wśród nich nasza placówka reprezentowana przez Szymona i Kamila. Po zaciętej i wyrównanej walce nasi podopieczni uplasowali się na 6 pozycji. Gratulujemy! A panu Arturowi dziękujemy za włożoną pracę i zaangażowanie.

Nowy Rok Szkolny

 

Wychowankom oraz wszystkim Pracownikom Placówki życzymy w Nowym Roku Szkolnym 2017/2018 samych sukcesów, dużo życzliwości oraz jeszcze więcej uśmiechu i przyjemności z nauki i pracy!

Dzień Dziecka

2 czerwca swoje święto obchodzili podopieczni naszych placówek z Kuźni, Raciborza i Nędzy. Pogoda dopisała, więc mogliśmy skorzystać ze wszystkich zorganizowanych dla nas atrakcji. Gościliśmy animatorów z Zoolandii z Wodzisławia Śląskiego, Straż Graniczną z Raciborza, motocyklistów z SRC Racibórz.Pan Artur zorganizował pełen emocji mecz koszykówki a Pani Irma dokarmiała nas pysznymi hamburgerami. Bawiliśmy się do samego wieczora. Dziękujemy pani Asi za szczególne zaangażowanie oraz wszystkim wychowawcom, którzy sprawili, że czuliśmy się w tym dniu wyjątkowo.

Wielkanoc

Lekcja z Zoo Mar

15 lutego wychowankowie naszej placówki mieli niespotykaną i wyjątkową okazję uczestniczyć w programie edukacyjnym w zakresie opieki i hodowli zwierząt. Lekcja ta została zorganizowana przez panią Michalinę i firmę ZOO MAR z Raciborza. Uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji w obecności zwierząt, takich jak: żółw, kameleon, wąż, różnego rodzaju owady. Dowiedzieliśmy się gdzie żyją, czym się żywią, co najbardziej lubią, i wiele wiele więcej. Mogliśmy ich dotknąć, wziąć na ręce. Wydarzenie to było dla nas niesamowitym przeżyciem, gdyż większość z nas nie miała do tej pory bezpośredniej styczności z niektórymi okazami. Jesteśmy pod wrażeniem przeprowadzonych zajęć i czekamy z niecierpliwością na kolejne.

Bezpieczne Ferie

„Show me your culture”

Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza w Kuźni Raciborskiej podjęła współpracę w ramach projektu „Show me your culture” z organizacją AIESEC Katowice Uniwersytet Ekonomiczny. Jest to największa na świecie niezależna organizacja działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. We wszystkie projekty zaangażowanych jest około 100 zagranicznych wolontariuszy, którzy prowadzą warsztaty na terenie całego Śląska. Od dnia 3.01.2017r. placówka przez 4 tygodnie gości wolontariuszy z Indii, Ghany,Tunezji. Jest to wspaniała okazja do współpracy z ochotnikami z całego świata. Poprzez ich pracę wychowankowie otrzymają możliwość obcowania z ludźmi wywodzącymi się z innych kultur oraz poszerzenia swoich perspektyw. Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy odbywają się w języku angielskim co wpływa na polepszenie umiejętności językowych zarówno młodszych jak i starszych podopiecznych placówki.

W podziękowaniu

Prezenty trafiające do nas dzięki życzliwości i pamięci darczyńców zawsze sprawiają radość i frajdę naszym wychowankom. W tym roku już na początku grudnia otrzymaliśmy podarunki od Mikołaja z Akademii Fitness z Raciborza, gdzie miał miejsce finał „Charytatywnych Mikołajek”. Przeróżnymi słodkościami obdarował nas również Kościół In Plus z Kuźni Raciborskiej a 6 grudnia prezenty mikołajkowe przygotowała dla nas OSP, MOKSiR oraz miejskie jednostki pomocnicze „Stara Kuźnia” i „Osiedle”, dzięki którym mogliśmy spotkać się ze św. Mikołajem w eskorcie wozów strażackich na terenie placówki. Wrażenia były nieopisane.

Uśmiech na naszych twarzach wywołały odwiedziny Mateusza Jańty, który zorganizował specjalnie dla nas rewelacyjną akcję charytatywną. Mikołaj był MEGA.

Dodatkowo kolejny raz miłą niespodzianką dla nas był przyjazd podopiecznych Zakładu Poprawczego z Raciborza, którzy obsypali nas prezentami w ramach akcji „ My POMAGAMY- POMAGAJCIE i Wy”. Chłopaki umilili nam jeden z grudniowych wieczorów. Były kolędy, rozmowy a jeden z wychowanków zaprezentował swoją autorską piosenkę w stylu hip-hop.

Gościliśmy również studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Raciborza, którzy oprócz prezentów przygotowali dla nas interesujące zajęcia w grupie.

Nieopisaną radość sprawili nam pracownicy oraz rodzice dzieci uczęszczających do żłobka Elfik w Raciborzu, którzy zasypali nas górą prezentów.

Miłą świąteczną niespodziankę sprawiła nam Parafia Św.Paschalisa z Raciborza, która zorganizowała specjalnie dla nas zbiórkę zabawek, słodyczy, artykułów szkolnych oraz kosmetycznych.

Radości było co niemiara, wychowankowie cieszyli się z trafionych i oczekiwanych prezentów. Zarówno najmłodsi jak i starsi dzielili się radością wywołując uśmiech na twarzach wychowawców.

A my, jak co roku w imieniu wychowanków i własnym ślemy wszystkim Darczyńcom mnóstwo serdeczności i duże DZIĘKUJĘ!!!

Spełnione marzenie

W dniu 27 października na terenie naszej placówki miał miejsce oficjalny odbiór nagrody, jaką udało nam się otrzymać w konkursie organizowanym przez firmę WIŚNIOWSKI. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele firmy Wiśniowski oraz wykonawcy- firma DOM-CLAR z Kędzierzyna Koźla. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Raciborski Ryszard Winiarski oraz Burmistrz naszego miasta- Paweł Macha, którzy również złożyli podziękowania na ręce Pani Krystyny Baran, prezesa zarządu Firmy Wiśniowski.Podczas spotkania dokonano uroczystego przecięcia wstęgi a wychowankowie przygotowali podziękowania dla naszych inwestorów oraz krótki program artystyczny.

Zobacz więcej >>>

Zobacz także >>>

Więcej artykułów…